Szukaj na tym blogu

niedziela, 29 stycznia 2017

Włosowe zakupy na Aliexpress

Włosowe zakupy na Aliexpress

Dzisiaj moje propozycje, co związanego z pielęgnacją włosów warto kupić na Aliexpress.


Aliexpress to chińskie Allegro z ogromną ilością dostępnych artykułów. Dużo rzeczy, które można tam kupić jest sprzedawana też w polskich sklepach - ale zawsze dużo drożej. Plusem zakupów na Aliexpress są niskie ceny, darmowa przesyłka i bezpieczny system płatności. Minusem jest długi okres oczekiwania, który trwa od dwóch tygodni do nawet trzech miesięcy.


Jeśli chodzi o pielęgnację włosów, moim zdaniem warto zainteresować się produktami wymienionymi poniżej:


1. Andrea - chiński eliksir na porost włosów, dodatek do wcierek i szamponów. Był o nim post na blogu - zapraszam tutaj.


2. Foliowe czepki, idealne do założenia na maskę pod ręcznik: tutaj 100 sztuk za 2,70$, ale są też dostępne taniej w mniejszych ilościach. Najlepiej wpisać w wyszukiwarkę hair disposable cap.


3. Ręczniki do zawinięcia włosów z zapięciem: na przykład tutaj. Są też dostępne zwykłe ręczniki z mikrofibry do delikatnego wycierania włosów: tutaj za 1,5$.




4. Buteleczki z atomizerem - do mgiełek i wcierek: tutaj z kolorowymi króliczkami za niecałego dolara.




5. Cała masa akcesoriów do kręcenia włosów - papiloty, wałki, gąbeczki czy dziwne patyki z gumkami.




6. Akcesoria do robienia koków i upięć: jak na przykład tutaj.





7. Wypełniacze do koków - klik i klik!



8. Gumki inspirowane Invisibobble - tutaj 30 sztuk za mniej niż 2$.




9. Różnego rodzaju spinki, wpinki, wsuwki - jest mnóstwo rodzajów, tutaj przykładowa spinka serce/ gwiazda.


10. Opaski do włosów - klasyczne, z kokardami czy jako ozdoba do włosów.



środa, 25 stycznia 2017

Andrea na porost - czy warto i czy jest bezpieczna?

Andrea - chińska esencja na porost włosów

Co to jest Andrea i gdzie ją kupić?

Andrea to chińska esencja (olejek) na porost włosów. Dostępna jest na Aliexpress (chiński portal typu Allegro) jak również bezpośrednio na Allegro - ze sporą przebitką cenową. Te dostępne na Allegro są kupione z Aliexpress, a następnie odsprzedawane drożej - za to termin dostawy jest dużo krótszy.



Produkty zamówione na Aliexpress do Polski są dostarczane w terminie najczęściej od dwóch tygodni do trzech miesięcy. W przypadku Andrei czekałam zawsze około miesiąca, ale zamawiałam  od jednego dostawcy - tutaj link do aukcji. Niestety, wraz ze zwiększoną popularnością sprzedawca zwiększył cenę - teraz buteleczka kosztuje około 2,80$, a wcześniej była za nieco ponad 1$. Można oczywiście szukać na innych aukcjach - ale uwaga, bo Andrea jest często podrabiana.


Osoby, które zamawiały Andreę dostawały zazwyczaj jeden z dwóch produktów:
- rzadki płyn o zapachu imbiru/ cytrusów,
- gęsty olejek.
Ja używałam pierwszego - rzadkiego płynu o zapachu imbiru/ cytrusów, więc o nim piszę. Nie wiem, jak sprawdziłby się olejek - sporo dziewczyn pisze, że nie dał żadnych efektów, ale są też osoby zadowolone, więc wszystko zależy od konkretnego produktu oraz od naszej skóry głowy.


Andrea w polskiej blogosferze stała się popularna dzięki tekstowi Ani z Aniamaluje, testowało ją potem też sporo innych blogerek: Anwen, BlondHairCare, Niewyparzona Pudernica czy Włosy muszą być długie.
U Anwen na blogu była nawet ankieta z wynikami używania u kilkudziesięciu dziewczyn - warto zajrzeć.


Czy Andrea jest bezpieczna?

Decydując się na używanie Andrei trzeba pamiętać o tym, że jest to produkt, który nie jest oficjalnie dopuszczony do obrotu w Unii Europejskiej. Nie przeszedł więc testów, jego skład nie jest potwierdzony, nie wiemy nawet czy składniki nie są szkodliwe.
Z drugiej strony, w przypadku suplementów diety dostępnych w Polsce w aptekach również nie wiemy, jaki mają skład (tak swoją drogą - warto o tym doczytać, jeśli stosujecie: Suplementy diety dopuszczane są do obrotu przez Główny Inspektorat Sanitarny (GIS). Wystarczy powiadomić GIS o wprowadzeniu do obrotu suplementu i przedstawić projekt etykiety. Nie ma obowiązku wykonywania kontroli jakościowej, prowadzenia badań klinicznych (jak w przypadku produktów leczniczych), przedstawiania badań trwałości, badań interakcji z lekami. W związku z brakiem nadzoru farmaceutycznego − nie ma monitoringu ewentualnych działań niepożądanych. Sama rejestracja suplementów diety jest prosta, mało kosztowna i trwa jedynie około roku. Na etykiecie należy umieścić wymagane oznakowania i suplement może zostać wprowadzony na rynek. Wymagania dotyczące treści znajdującej się na opakowaniach suplementów diety także nie są skomplikowane (w przeciwieństwie do produktów leczniczych). - tutaj link z całym tekstem).


Często dziewczyny piszą też o tym, że Andrea może zawierać substancje rakotwórcze - to jak najbardziej prawda. Z drugiej strony substancje rakotwórcze są też w pyłach w powietrzu, które wdycha większość z nas każdego dnia.
Osobiście uważam, że najważniejszy jest umiar. Używanie Andrei przez miesiąc czy trzy raczej nie wpłynie drastycznie na Wasz stan zdrowia. Oczywiście zawsze trzeba zrobić próbę uczuleniową, a w razie jakichkolwiek podrażnień czy niepożądanych skutków natychmiast przerwać stosowanie.


Jak używać Andrei - i efekty u mnie

Andreę można wymieszać z Jantarem i stosować jako wcierkę. Ja przelewam porcję Jantaru na około 3-4 użycia do butelki po Joannie Rzepie i dolewam Andreę - na oko i w zależności od chwilowej fantazji ;) - ale jest to mniej więcej 20-30 kropli.
Można użyć oczywiście innej wcierki. Producent poleca dodać Andreę do szamponu i w trakcie mycia potrzymać go około trzech minut na głowie. Można też dodać ją do odżywek, które stosujemy na skórę głowy.


U mnie efekty ze stosowania Andrei z Jantarem oraz picia siemienia lnianego były super - miałam największy miesięczny przyrost włosów, jaki udało mi się osiągnąć. Dlatego zdecydowałam się zamówić kolejne buteleczki i używać Andrei dłużej niż miesiąc.
Poniżej zdjęcia, jak wygląda Andrea, którą ja dostałam i używam - tak jak pisałam różni dostawcy wysyłają różne produkty i nie wszystkie one działają:



piątek, 20 stycznia 2017

Quasi-witaminy (witaminy - część III)

Quasi-witaminy

Poprzednie wpisy z serii:
Część I
Część II


Jeśli chodzi o quasi-witaminy, ich wpływ nie jest tak dobrze przebadany jak w przypadku witamin. Niwykluczone też, że ich klasyfikacja ulegnie zmianie w przyszłości - jak w przypadku witaminy PQQ, która prawie ćwierć wieku czekała na zaklasyfikowanie do grona witamin.


Pod względem wpływu na włosy i skórę głowy, warto zwrócić uwagę na następujące semiwitaminy:


Quasi-witaminami warto się zainteresować, bo niektóre z nich mają ciekawe zastosowania, często odpowiadają na problemy, które trudno jest wyleczyć. Amigdalina (B17) działa przeciwnowotworowo (ale nadmiar prowadzi do zatrucia i porażenia ośrodka oddechowego), witamina P łagodzi objawy menopauzy (szczególnie uderzenia gorąca), B15 zdecydowanie zmniejsza drgawki w przypadku choroby Parkinsona czy padaczki, a inozytol w dużych dawkach wspomaga leczenie i spowalnia rozwój choroby Alzheimera.

piątek, 13 stycznia 2017

Witaminy - wpływ na włosy. Część II.

Witaminy - wpływ na włosy. Część II.

Jeśli nie widziałeś pierwszego wpisu z cyklu - zapraszam tutaj - klik!.


Tabelka poniżej przedstawia witaminy rozpuszczalne w wodzie, które mają największy wpływ na kondycje skóry głowy i włosów. Są one bardziej "przyjazne" w samodzielnym suplementowaniu, bo trudno doprowadzić do ich hiperwitaminozy ("przedawkowania"), gdyż nadmiar jest wydalany z moczem i potem.



Już na pierwszy rzut oka widać, że wszystkie witaminy z grupy B (oprócz witaminy PPQ) są w drożdżach. Dlatego właśnie kuracje picia drożdży są tak skuteczne, w dodatku ewentualny nadmiar którejś witaminy nasz organizm bez problemu wydali.


Jeśli chodzi o witaminę PPQ, to jest to mało znana witamina z grupy B. Została odkryta już w 1979 roku, ale dopiero w 2003 udowodniono, że jest to witamina i że należy do grupy B. Głównym objawem jej niedoboru są problemy z układem rozrodczym, ale warto wiedzieć, że spowalnia również procesy regeneracji skóry.

niedziela, 8 stycznia 2017

Witaminy - wpływ na włosy. Część I.

Witaminy - wpływ na włosy

Nazwa witamina pochodzi od słowa vita oznaczającego życie. Pierwszą odkrytą witamina była witamina B1, którą otrzymał Kazimierz Funk (Polak) w 1911 w trakcie badań nad leczeniem choroby beri-beri.


Ile jest witamin? Kilkanaście lat temu uważano, że jest ich trzynaście: A, C, D, E, K i osiem różnych witamin B. Obecnie nie jest to juz to taki proste do policzenia: na przykład w kwestii witaminy A uznaje się za nią aż 60 różnych karotenoidów, witamina E ma ponad 12 odmian, witaminy C i D mają ich po cztery. Do tego obecnie klasyfikuje się również quasi-witaminy (semiwitaminy, substancje witaminopodobne), które nie są organizmowi niezbędne do funkcjowania. Takie witaminy to na przykład witamina P, S i U. Nie spełniają wszystkich kryteriów klasy witamin, stąd ich nazwa.


Podstawowy podział witamin dotyczy ich rozpuszczalności: witaminy rozpuszczają się albo w tłuszczach, albo w wodzie. W uproszczeniu, jeśli witamina jest rozpuszczalna w wodzie, jej nadmiar jest wydalany z moczem (oraz potem), więc jej "przedawkowanie" jest bardzo trudne. W przypadku witamin rozpuszczalnych w tłuszczach nie jest to takie proste. Warto o tym pamiętać, kiedy zażywa się suplementy lub samodzielnie wzbogaca dietę o duże ilości witamin.


Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach to:
A, D, E, F, K
natomiast rozpuszczalne w wodzie to:
B1, B2, B3 (inaczej PP), B5, B6, B7 (H), B9 (kwas foliowy), B12, C, PQQ.


Jeśli chodzi o quasi-witaminy, należą do nich:
B17 (amigdalina), cholina, inozytol, BT (karnityna), N (kwas liponowy), B13 (kwas orotowy), B15 (kwas pangamowy), PABA (1, Bx), P (bioflawonoidy), S (pochodnekwasu salicylowego), T (substncje wyizolowane z nasion sezamu), U (chlorek S-metylometioninosulfoniowy).


Podział juz mamy, to teraz czas na tabelkę z witaminami, które mają znaczący wpływ na zapobieganie wypadaniu i przyspieszaniu porostu włosów.
Jeśli mamy problemy ze skórą głowy i włosami, warto przeanalizować swoją dietę pod kątem tego, czy dostarczamy odpowiedniej ilości tych witamin. Oczywiście w przypadku łysienia lub przeciągającego się nasilonego wypadania skonsultuj się z lekarzem - tylko badania mogą jednoznacznie wskazać, co konkretnie Ci dolega. Dzisiaj witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, ciąg dalszy w kolejnym poście: